ביטוח דירה

5ביטוחי דירה – מהם הם כוללים ולמי הם מיועדים?

רכישת דירה היא  בדרך כלל העסקה הכלכלית הגדולה שרוב האנשים מבצעים. ביטוחי דירה אינם ביטוחי חובה, אך הם עשויים להשפיע על היציבות הכלכלית שלנו בשעת אסון. חסכתם שנים לדירה, לקחתם הלוואות, נעזרתם בהורים, אתם וודאי לא תרצו לאבד את הכול ברגע אחד בשל נזקי טבע, שריפה או כל דבר אחר העלול לפגוע בדירה שלכם. "יצחק להב- סוכן ביטוח" הוא הכתובת שלכם לביטוחי דירות. הוא ידע לבחור עבורכם את פוליסת הביטוח המתאימה ביותר ולהעניק לכם ביטחון ושלווה מתוך ידיעה שהרכוש שלכם מבוטח היטב.

ביטוחי דירה – מה הם כוללים

ביטוח דירה מחולק לשני סוגי ביטוח, ביטוח למבנה וביטוח לתכולה. ביטוח מבנה מכסה רק נזקים הנוגעים לנכס עצמו ומחוברים אליו כמו למשל חלונות, דלתות, מערכת אינסטלציה, דוד שמש ועוד וביטוח תכולה מכסה רק את הרכוש ה מצא בתוך המבנה כמו ריהוט, מכשירי חשמל, בגדים ועוד. אם יש לכם פריטים יקרים במיוחד כמו תמונות, תכשיטים, חפצים עתיקים ועוד יש צורך לבטח אותם בנפרד.

ביטוחי דירה מכסים נזקים בגין פריצה, גניבה של רכוש, שריפה או רעידת אדמה, פגעי מזג אוויר ועוד. גובה הפיצויים יהיה בהתאם למוסכם בפוליסת הביטוח.

ביטוחי דירה מכסים גם נזקים שנגרמו לצד שלישי בעקבות אירוע הקשור לדירה המבוטחת כמו למשל שרפה שפרצה בארון החשמל של הדירה ופגעה בדירות סמוכות. הפיצוי לצד שלישי יינתן בהתאם לסכום הנקוב בפוליסה.

איך לבחור ביטוחי דירה?

כדאי לרכוש ביטוח לדירה מסוכן אישי שידע להתאים לכם את פוליסת הביטוח לפי הצרכים שלכם. חשוב לדעת כי צורכי הביטוח משתנים במשך השנים. פוליסת ביטוח שהתאימה לזוג צעיר ללא ילדים, למשל, לא תתאים למבוטחים אחרי שנולדו להם ילדים והצרכים השתנו.  מדי תקופה כדאי לבדוק את פוליסת הביטוח ולהתאים אותה לשינויים שחלו בחייכם ולמצב הכלכלי שלכם.

כדאי להתייעץ עם מספר סוכני ביטוח לפני שרוכשים ביטוחי דירה. בשל התחרות חברות הביטוח מוזילות את מחירי הפוליסה ומעניקות מבצעים שונים. קראו בעיון את ההצעות שמציעים לכם הסוכנים השונים, בדקו האם הם מתאימים לצרכים שלכם, האם אפשר להוסיף להם הרחבות ומהם העלויות של כל פוליסה וכל הרחבה.

חשוב לבחור פוליסת ביטוח מסוכן אישי המייצג חברת ביטוח בעלת יציבות כלכלית. באתרי האינטרנט של חברות הביטוח תוכלו לדלות מידע על מצבה הפיננסי של החברה.

ביטוחי דירה – למי זה מיועד

ביטוחי דירה מיועדים לבעלי דירות המעוניינים לבטח את הרכוש שלהם. לא מומלץ לרכוש בנפרד ביטוח מבנה וביטוח תכולת דירה, חברות הביטוח מעניקות תנאים טובים למי שרוכש את שני סוגי הביטוחים.

ביטוח לדירה מתאים גם לשוכרי דירות המעוניינים לבטח את תכולת הדירה למקרה של אסון או פריצה לבית.

דילוג לתוכן