ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני – לחיות בכבוד וברווחה גם בגיל הזהב

כותרות העיתונים מבשרות כל יום כמעט על קשישים החיים מתחת לקו העוני ולא מצליחים להתקיים בכבוד.מי לא רוצה להגיע לגיל הזהב, לפרוש מהעבודה ולהתקיים בכבוד ללא טרדות כלכליות. כדי שנוכל לחיות בעתיד ברווחה כלכלית עלינו לפעול לכך כבר היום. "יצחק להב – סוכן ביטוח" ידע להעניק לכם את הפתרונות הטובים ביותר שיאפשרו לכם חיים של כבוד ורווחה בתקופת הזקנה.

ביטוח פנסיוני – שמונה דברים שחשוב לדעת

ביטוח פנסיוני הוא מכלול דרכים שמטרתם להבטיח לכל מי שעובד, גם שכיר וגם עצמאי, מענה בעת פגיעה ביכולת ההשתכרות שלו בשל אחת מהסיבות הבאות: נכות הפוגעת בכושר העבודה, זקנה הגורמת לעובד לצאת ממעגל העבודה ומוות המותיר את השארים ללא מפרנס.

לביטוח הפנסיוני יש מספר כלים ובניהם, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, פנסיה תקציבית או צוברת וקופת גמל לתגמולים.

בשנת 2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה. משמעות החוק היא שכל עונד במדינת ישראל, בכל מקום עבודה זכאי להיות מבוטח בתוכנית פנסיה. החוק מבטיח למיליון עובדים ביטחון כללי בשנות הפרישה. זהו אחד החוקים החשובים ביותר שבוצעו בשוק העבודה ואחד ההישגים החשובים מבחינה חברתית. חוק הפנסיה מתייחס לכל עובד שכיר בכל מקום עבודה החל מגיל עשרים לאישה ומגיל עשרים ואחת לגבר. ההסדר הפנסיוני חייב לכלול קצבת פרישה חודשית וכיסוי למקרה של מוות או נכות.

חוק הפנסיה מחייב כל מעסיק לבטח את העובדים בביטוח פנסיוני. זכות הבחירה בתוכנית הפנסיה המועדפת ניתנת לעובד והוא זה שיורה למעביד באיזה גוף להפקיד את כספי הפנסיה.

כפרילנסרים או עצמאים אתם נהנים מחופש ששכירים לפעמים חולמים עליו, אין לכם בוס או מעסיק קבוע אבל גם אין מישהו שדואג לכם לפנסיה. זה קל להתגלגל מעבודה לעבודה ומחודש לחודש בלי לדאוג ליום שאחרי שתפסיקו לעבוד, אבל לא חכם. יש דרכים שבהן אתם יכולים לתכנן, להפריש כספים לחיסכון פנסיוני  גם כעצמאים כדי לדאוג שלכם ולבני משפחתכם יהיה מספיק כסף גם כאשר כבר לא תעבדו.

עצמאים שאין להם מעסיק צריכים לדאוג בעצמם לחיסכון פנסיוני שיעניק להם בבוא זמן הפרישה קצבה חודשית לשארית חייהם. מי שנשוי ובעל משפחה צריך להבטיח את עתידה הכלכלי של המשפחה במקרה של מוות או נכות.

בפני כל עצמאי עומדות שלוש דרכים עיקריות, קרנות פנסיה, קופות גמל ותוכניות ביטוח. ההבדלים בין המוצרים השונים מתבטאים במטרת החיסכון, באופן קבלת הכספים, במרכיבי ההשקעה, בצורת ההתקשרות ובשיטת הביטוח. מומחה בתחום הביטוח הפנסיוני יוכל לייעץ לכם ולעזור לכם בבחירת הדרך המתאימה ביותר.

כעצמאים אתם זכאים להטבות מס על הפקדות כספיות לקופת גמל לקצבה ועל חלק מההפקדות לקרן השתלמות. שווי הטבת המס נקבע בהתאם למס השולי של כל אחד ומוגבלת בתקרת הפקדה.

דילוג לתוכן