ביטוח רכב

ביטוח רכב – למה צריך לעשות, מהם סוגי הביטוח ואיך לבחור פוליסת ביטוח לרכב?

ביטוח רכב כולל שלושה סוגי ביטוחים, ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. כל סוגי הביטוחים משלימים זה את זה וביחד יוצרים מעטפת הגנה מושלמת. המחירים של ביטוח רכב אינם אחידים בכל חברות הביטוח, לכל חברה יש קריטריונים שונים שלפיהם היא קובעת את מחיר הביטוח ולעיתים יכולים להיות הפרשים של מאות שקלים בין חברה לחברה. צרו קשר עם "יצחק להב- סוכנות לביטוח", אנו נדע להתאים עבורכם את פוליסת הביטוח המתאימה ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר.

מהם הסוגים של ביטוחי רכב

ביטוח רכב חובה הוא ברירת מחדל עבור כל בעל רכב מנועי, לא משנה אם אתם נוהגים ברכב פרטי, במשאית או באופנוע, ללא ביטוח חובה, החוק אוסר עליכם לנהוג ברכב.

ביטוח רכב מקיף הוא אינו חובה, אך מומלץ. הביטוח המקיף מעניק כיסוי למבוטח במקרה של פגיעה ברכב או בשל גניבת רכב.

ביטוח צד ג' מכסה את הנזקים שנגרמו לרכב אחר שהיה מעורב בתאונת דרכים עם הרכב שלכם. בדרך כלל ביטוח מקיף כולל גם ביטוח צד ג', אם רכשתם ביטוח מקיף, אין צורך לרכוש ביטוח צד ג' בנפרד.

איך לרכוש את הביטוח הטוב ביותר במחיר האטרקטיבי ביותר?

חברות ביטוח מתמחרות את מחיר פוליסת הביטוח בהתאם לפרמטרים שונים. לפני שאתם רוכשים ביטוח רכב כדאי לבדוק מהם הפרמטרים החשובים לכל חברה ולהשוות מחירים בין החברות השונות על בסיס נתונים שווים.

חברות ביטוח מעניקות הנחה במחירי הפוליסה לנהגים שמבחינה סטטיסטית הסיכוי שלהם להיות מעורבים בתאונה נמוך. מחיר הפוליסה נקבע לפי גיל המבוטח, היסטוריה של תאונות דרכים ומין הנהג. יש חברות ביטוח המציעות מחירים זולים יותר לנשים וכל החברות מורידות את המחירים ככל שגיל המבוטח עולה עד לגיל מסוים שבו המחיר עולה שוב.

חשוב לבדוק האם החברה מעניקה חבילת שירותים נוספת כמו שירותי גרר, החלפת פנצ'ר בגלגל בכביש מהיר, תיקון שמשות ועוד, והאם היא גובה מחיר נוסף עבור שירותים אלו.

ככל שההשתתפות העצמית גבוהה יותר, כך מחיר הפוליסה יורד. בררו מה גובה ההשתתפות העצמית והחליטו האם כדאי לכם לשלם מחיר יקר יותר עבור רכישת ביטוח רכב או דמי השתתפות גבוהים, אם חלילה תקרה תאונה.

ביטוח רכב לנהג צעיר או חדש

נהג צעיר או נהג חדש הוא נהג שטרם מלאו שנתיים מהיום שבו הוא קיבל את רישיון הנהיגה. גם אם רכשתם ביטוח מקיף ולא רכשתם ביטוח לנהג צעיר או חדש, חברת הביטוח לא תפצה אתכם במקרה שנהג צעיר ללא ביטוח מיוחד היה מעורב בתאונה.

יש חברות ביטוח המגדירות נהג חדש כנהג שטרם מלאו לו שנתיים ויש חברות המסתפקות בשנה אחת. באשר לנהג צעיר, רוב חברות הביטוח מחלקות נהג צעיר לשני סוגים, נהג עד גיל עשרים ואחת ונהג שגילו נע בין עשרים ואחת לעשרים וארבע.

יש חברות ביטוח המאפשרות לרכוש ביטוח רכב לנהג חדש או צעיר לפי מספר שעות בחודש. על הנהג לשלוח הודעה לחברת הביטוח לפני כל נסיעה ולקבל את אישורה לנסוע. ביטוח רכב לנהג צעיר לפי שעות זול יותר.

דילוג לתוכן