ביטוח סיעודי

4ביטוחי סיעוד – לחיות בכבוד גם במצב סיעודי

לרבים מאתנו קשה לדמיין את עצמנו זקנים או מוגבלים הנזקקים לעזרת הזולת אבל נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כחמישה אחוז מבני גיל שישים וחמש עד שבעים וארבע מוגבלים והאחוזים עולים עם השנים, ובגיל שמונים פלוס שלושים אחוז מאוכלוסייה מוגבלים ונזקקים לעזרה. ביטוחי סיעוד מבטיחים כי בעת זקנה תוכלו לקבל מחברת הביטוח סיוע כספי לצורך שכירת מטפל או לאשפוז בבית חולים סיעודי.

שוק ביטוחי הסיעוד מתחלק לשניים

קופות החולים משווקות במסגרת השב"ן ביטוחים סיעודיים. בדרך כלל הם מוגבלים לשלוש עד חמש שנים ומחייבים השתתפות עצמית. ברגע שהמבוטח מפסיק לשלם את הביטוח, כספי הביטוח לא נצברו לזכותו והוא מאבד את הזכות לקבל פיצוי וסיוע מהביטוח הסיעודי.

חברות ביטוח משווקות ביטוחי סיעוד עם יתרונות רבים. בניגוד לקופות החולים, בחברות הביטוח אפשר לרכוש  ביטוח סיעודי לכל החיים וכספי המבוטח נצברים לזכותו. גם אם הוא הפסיק לשלם את הביטוח הוא עדיין מבוטח בסכום כלשהו וזכאי לפיצויים אם וכאשר ייהפך להיות חולה סיעודי.

איך לבחור פוליסה לביטוחי סיעוד?

חברות הביטוח מציעות סוגים שונים של פוליסות ביטוח. כאשר רוכשים ביטוחי סיעוד חשוב לשים לב לדברים הבאים:

חשוב לבדוק מה הפוליסה מכסה ומה היא אינה מכסה. רוב חברות הביטוח אינן נותנות שירותי טיפול, אלא סכום כסף חודשי לתקופה שנקבעת מראש. יש לבדוק מהו גובה הסכום שתקבלו ולמשך כמה זמן.

חשוב לדעת מהן ההגדרות של חולה סיעודי כפי שהן מופיעות בפוליסה. בדרך כלל חולה סיעודי מוגדר כאדם שאינו מסוגל לעשות שלוש פעולות יום יומיות בכוחות עצמו וזקוק לעזרה. גם חולים תשושי נפש מוגדרים כחולים סיעודיים.

מה יקרה אם לא תוכלו לעמוד בתשלומי הפרמיה בעתיד, האם הכסף ששילמתם יעמוד לזכותכם?

האם הפרמיה משתנה או שהיא קבועה לאורך השנים והאם אפשר להקטין במשך השנים את גובה הפרמיה בתקופות של מצב כלכלי קשה. יש לבדוק מהי תקופת ההמתנה ומהי תקופת האכשרה עד אשר תהיו זכאים לקבל את התשלומים כל חודש.

לפני שאתם רוכשים פוליסה חשוב להגדיר את הצרכים שלכם. האם אתם רווקים או בעלי משפחה, האם יש במשפחה שלכם היסטוריה של מקרים סיעודיים?

חשוב לבדוק את כל מקורות ההכנסה האפשריים שיעמדו לרשותכם לעת זקנה. האם יש לכם חסכונות או רכוש העשוי לסייע לכם בגיל מבוגר?

אחרי שלמדתם את הצרכים שלכם, זה הזמן לערוך השוואות בין סוגי פוליסות סיעודיות שונות. כדאי ללמוד מהם סוגי הפוליסה הקיימים בשוק ואיזו פוליסה מבין כולם מתאימה לכם ביותר.

בסוכנות הביטוח "יצחק להב – סוכנות לביטוח" לא רוצים רק למכור לכם פוליסה. צוות המשרד יסייע לכם להגדיר את הצרכים שלכם, יסקור וישווה בין תוכניות הביטוח השונות, יענה על כל השאלות ויחד אתכם יבחר את פוליסת הביטוח שתאפשר לכם חיים של כבוד גם במצב סיעודי.

דילוג לתוכן